Studenci i Absolwenci

Rozwijamy partnerstwa naukowo-przemysłowe z instytucjami w całej Polsce. Przyjmując studentów na praktyki i staże pomagamy im piąć się po szczeblach kariery, budując w ten sposób następne pokolenie wysoko wykwalifikowanych naukowców, inżynierów i technologów.

Jesteśmy otwarci na młodych utalentowanych ludzi, którzy swoją pasją, zaangażowaniem i wysiłkiem są w stanie wnieść istotny wkład w rozwój firmy jak również inspirować i porywać do działania innych. Realizacja praktyki studenckiej lub stażu absolwenckiego w naszej firmie dostarczy Ci wielu wyzwań – damy Ci wiele możliwości rozwoju, będziesz mieć okazję pracować z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie, w takich obszarach jak Inżynieria, Finanse, HR, Prawny.

Investing.png.pc-adaptive.990.medium.png [105.99 KB]

  • Staże absolwenckie

    • Staż inżynierski

      Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu informują, że od marca 2024 roku rozpoczną rekrutację na płatne, sześciomiesięczne staże absolwenckie. Podczas stażu absolwenci studiów technicznych mają szansę podnieść swoje kompetencje zawodowe, rozwijać swoje umiejętności inżynieryjne, interpersonalne oraz umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej. To okres poznawania firmy i kultury organizacyjnej.

      Staż to dobry start w kierunku rozwoju kariery zawodowej inżyniera.

      Staże będziemy organizować w poniższych obszarach Pionu Technicznego  firmy:

      Lp.

      Obszar

      Zakres zadań:

      1.

      Biuro Technologii Wytwarzania

      Biuro Technologii Montażu

      • Wykonywanie opracowań technologicznych, obsługa produkcji bieżącej oraz serwisu od strony technicznej.
      • Praca z  dokumentacją techniczną, technologiczną oraz przy procesach produkcyjnych i obsługowych wykonywanych na oddziałach produkcyjnych i serwisowych.
      • Przygotowywanie i opracowywanie Warunków Dostaw.
      • Analiza, typowanie i zamawianie niezbędnego oprzyrządowania, narzędzi i pomocy warsztatowych.

      2.

      Biuro Konstrukcyjne

      • Projektowanie, próby i certyfikacja nowych konstrukcji (modyfikacje już produkowanych samolotów i śmigłowców, projektowanie nowych konstrukcji od podstaw).
      • Nadzór konstrukcyjny produkcji samolotów i śmigłowców (produkcji części, pół montażu i montażu).
      • Nadzór nad ciągłą zdatnością do lotu eksploatowanych statków powietrznych.
      • Wsparcie eksploatacji statków powietrznych.

      3.

      Biuro Technicznego Wsparcia 3D

      • Opracowywanie zmian konstrukcyjnych z wykorzystaniem systemu CATIA.
      • Współpraca z innymi komórkami PZL oraz instytucjami zewnętrznymi zaangażowanymi w realizację i wdrażanie technologii przyrostowych.

      4.

      Biuro Projektów Rozwojowych

      • Opracowywanie optymalnych parametrów wytwarzania konstrukcji lotniczych w technologiach przyrostowych.
      • dokonywanie obliczeń i analiz wytrzymałościowych.

      5.

      Biuro Systems Engineering
      Digital Transformation

      • Opracowywanie zmian i aktualizacja dokumentacji konstrukcyjnej.
      • Opracowywanie wykazy części (BOM).
      • Tłumaczenie dokumentacji z j. angielskiego na polski.
      • Analiza i interpretacja dokumentacji klienta.
      • Nadzór nad aktualnością dokumentacji konstrukcyjnej.
      • Udział w telekonferencjach.
      • Analiza zakresu zmiany w celu ustalenia jej obowiązywania.
      • Inicjacja procesu wyceny oparta na kartach zmian konstrukcyjnych.
      • Wsparcie w projektach i wdrożeniach Digital Transformation.

      OCZEKUJEMY:

      • Ukończonych studiów wyższych technicznych na poziomie min. inżyniera (lub obrona  w najbliższym czasie).
      • Ogólnej wiedzy technicznej.
      • Zaangażowania i proaktywnej postawy.
      • Znajomości języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym.
      • W zależności od obszaru stażu np. znajomości modelowania w CATIA v5., znajomości zagadnień GD&T, wiedza z zakresu materiałoznawstwa i wytrzymałości materiałów.

      OFERUJEMY:

      • 6 miesięczny staż z atrakcyjnym wynagrodzeniem.
      • Możliwość zbywania pierwszych doświadczeń zawodowych w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży.
      • Dynamiczne i pełne wyzwań środowisko pracy.
      • Możliwość nauki pod okiem specjalistów branży lotniczej.

       Zapraszamy do składnia aplikacji!

      Wyślij CV
  • Wakacyjne praktyki studenckie

    • Praktyki 2024

      Wiedza + Doświadczenie = DOBRY START

      Studentów, którzy chcą poznać lepiej naszą firmę oraz zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku, zapraszamy do składania aplikacji na Wakacyjny Program Praktyk Studenckich.

      Stawiamy przede wszystkim na studentów, którzy są ambitni i chętni do nauki, o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych, potrafiących odnaleźć się w sytuacjach wymagających pracy zespołowej i kreatywnego podejścia do zadań.

      Naszym praktykantom zapewniamy:

      • płatną, miesięczną wakacyjną praktykę studencką
      • wsparcie mentora
      • realizację ambicji edukacyjnych i zawodowych
      • doświadczenie w pracy przy ciekawych projektach

      Tegoroczne praktyki będziemy organizować w poniższych obszarach firmy:

      Lp. Obszar Zakres obowiązków:
      1. Sekcja Kontroli Jakości Obróbki Pokryciowej i Badań NDT
      • udział w przeprowadzaniu badań nieniszczących, metodą penetracyjna (FPI) oraz metodą magnetyczno-proszkowa (MPI)
      • udział w opracowywaniu techniki badania uwzględniającej wymagania danego klienta
      • weryfikacja dokumentacji – instrukcji jakościowych na zgodność z wymaganiami klienta (norm)
      • udział w okresowych badaniach do sterowania procesem.
      • badania ultradźwiękowe (wymagania, wzorce, proces- opracowanie instrukcji jakościowej)
      2. Sekcja Odpraw Celnych i Transportu Wyrobów
      • wycena transportów unijnych i międzynarodowych
      • weryfikacja cennika za usługi celno-transportowe
      • współpraca z Zespołem Celnym przy organizowaniu transportów międzynarodowych
      • konsultowanie wszelkich kwestii dotyczących przygotowania przesyłek towarów niebezpiecznych do transportu drogowego, lotniczego i kolejowego
      3. Dział Centralnego Planowania
      • asystowanie przy opracowywaniu strategii analizy danych
      • przygotowywanie danych do analizy
      • badanie, analiza i tworzenie wizualizacji danych
      • tworzenie dokumentacji na powstałych już tabelach SQL
      4. Wydział Prac Startowych
      • wsparcie przy uruchamianiu i monitorowaniu zleceń produkcyjnych
      • analiza wskaźników produkcyjnych
      • aktywności związane z zadaniami ciągłego doskonalenia
      • przygotowanie prezentacji, danych do audytów
      • cyfryzacja dokumentów
      5. Sekcja Ekspedycji
      • przygotowywanie dokumentów wysyłkowych
      • przygotowywanie części do wysyłki
      • oklejanie adresami i innymi wymaganymi dokumentami przesyłek
      • wydawanie przesyłek kurierom
      6. Biuro Projektów Rozwojowych
      • wsparcie w realizacji prac badawczo - rozwojowych w obszarze związanym z robotyzacją innowacyjnych procesów technologicznych
      7. Biuro Konstrukcyjne
      • archiwizacja dokumentacji w Biurze Konstrukcyjnym
      • cyfryzacja dokumentacji
      8. Biuro Finansów Programowych, Wycen i Funduszy Pomocowych
      • analiza danych w  zakresie  weryfikacji ,
      • uporządkowania danych  do  uruchomienia  wyceny
      • wykonanie  statystyk: wielkości  wykonywanych  wycen, efektywności przyjmowania zamówień przez klienta
      9. Sekcja Planowania
      • monitoring braków części, materiału oraz oprzyrządowania
      • porządkowanie dokumentacji, procesów do archiwizacji
      • porządkowanie zleceń naprawczych

      Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie swojej kandydatury do dnia 30 kwietnia 2024 r.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 725 991 598.

      Wyślij CV

Skontaktuj się z naszym zespołem rekrutacyjnym

HR Business Partner
Joanna WIŚNIEWSKA
tel: +48 17 743 1294

Ewa MAŁYSZ-BUJAK
tel: +48 17 743 1346