Targi i wystawy

Podkarpackie Forum Innowacji z udziałem PZL Mielec

27-05-2019

W Jasionce, w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena, zakończyła się kolejna edycja targów Aerospace and Defense Meetings, które poprzedziło Podkarpackie Forum Innowacji „Lotnictwo i Kosmonautyka" z udziałem PZL Mielec.

 

Podkarpackie Forum Innowacji oraz Aerospace and Defense Meetings to największe w Polsce spotkanie przedstawicieli branży lotniczej. Targi, które odbyły się w dniach 21-23 maja 2019 r., łączą partnerów biznesowych - liderów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego – z mniejszymi kooperantami. Istotnym elementem imprezy jest także promocja branży lotniczej, kosmicznej i zbrojeniowej.

 

Na Podkarpacie przyjechali zarówno światowi gracze – potentaci w branży lotniczej, jak i mniejsze firmy, w tym z Doliny Lotniczej. W gronie wystawców nie mogło zabraknąć Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.

 

Patronat nad targami objęło Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Podczas Podkarpackiego Forum Innowacji przedstawiciele rządu, państwowych instytucji oraz prezesi firm rozmawiali między innymi o przyszłości polskiego przemysłu lotniczego oraz o wdrażaniu Polskiej Strategii Kosmicznej. W panelu pod nazwą „Filary wzrostu sektora lotniczego w Polsce. Od łańcucha dostaw do nowych platform", wziął udział Prezes Zarządu PZL Mielec Janusz Zakręcki.

 

W tegorocznych targach wzięło udział ponad 150 firm lotniczych i zbrojeniowych z blisko 20 krajów.

Fot.: Michał...
Fot.: Michał...
Fot.: Michał...
Fot.: Michał...
 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone