Targi i wystawy

Trzecia edycja Kongresu 590 za nami

03-12-2018

 

Około 6 tysięcy przedsiębiorców, ekspertów, polityków i samorządowców uczestniczyło w trzecim "Kongresie 590", który odbywał się w Jasionce koło Rzeszowa. Kongres był poświęcony szeroko pojętej tematyce ekonomicznej.

 

Nazwa Kongresu wzięła swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez polskie firmy. Gośćmi w Jasionce byli między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

 

Konferencja daje możliwość promocji województwa podkarpackiego oraz Doliny Lotniczej. Dlatego wśród jej uczestników nie mogło zabraknąć Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o., a dodatkową atrakcją dla gości odwiedzających stoisko Podkarpacia był model samolotu M28.

 

W czasie Kongresu Członek Zarządu PZL Mielec Artur Wojtas uczestniczył w panelu eksperckim pt. Czy Polska jest gotowa tworzyć samoloty własnej konstrukcji?. Podczas debaty politycy, eksperci od gospodarki, przedsiębiorcy i naukowcy dyskutowali o tym, że wytworzenie polskiego prototypu wiąże się ze współpracą wielu podmiotów, w tym firm, uczelni, instytutów, ale i podmiotów zagranicznych.

W panelu udział wzięli także: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Jerzy Kwieciński – minister Inwestycji i Rozwoju, Witold Słowik - prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Paweł Stężycki - dyrektor Instytutu Lotnictwa oraz prof. Józef Grzybowski z Politechniki Rzeszowskiej.

 

Kongres 590 jest płaszczyzną, która łączy działania podejmowane przez polski biznes oraz przedstawicieli administracji publicznej, których efektem ma być prężny impuls gospodarczy, oparty na założeniach zrównoważonego rozwoju i rosnącej roli polskiego kapitału.

 

Fot. Michał...
Fot. Michał...
Fot. Michał...
Fot. Michał...
 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone