Targi i wystawy

PZL Mielec już po raz drugi na Kongresie 590

24-11-2017

 

PZL Mielec już po raz drugi na Kongresie 590

 

W dniach 16 i 17 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbył się Kongres 590 – jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. W konferencji wzięły udział także Polskie Zakłady Lotnicze z Mielca.

 

Kongres jest okazją do wymiany idei i doświadczeń biznesu, nauki oraz polityki. Jego pomysłodawcą jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Konferencja daje także możliwość promocji województwa podkarpackiego oraz Doliny Lotniczej. Dlatego wśród jej uczestników nie mogło zabraknąć Polskich Zakładów Lotniczych, a dodatkową atrakcją dla gości odwiedzających stoisko Podkarpacia był model śmigłowca S-70i Black Hawk.

 

W czasie Kongresu Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki uczestniczył w panelu eksperckim pt. Transformacja Centralnego Okręgu Przemysłowego w innowacyjne strefy ekonomiczne oparte o gospodarkę 4.0. Podczas debaty politycy, eksperci od gospodarki, przedsiębiorcy i naukowcy dyskutowali o tym, jak w oparciu o dziedzictwo COP-u dynamicznie rozwija się polska gospodarka i jaką drogę przebyła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Prelegentami tego panelu byli także m.in. Jerzy Kwieciński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Marcin Chludziński – Prezes Zarządu ARP S.A. czy też Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Po debacie Prezes PZL Mielec wziął udział w lunchu z udziałem Prezydenta RP i Championów Biznesu.

 

W tym roku mija 80. rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. To on stanowił podwaliny aktywizacji przemysłowej południowo-centralnych części Polski. W latach 90., w odpowiedzi na kryzys okresu transformacji gospodarczej, utworzono pierwszą w kraju Specjalną Strefę Ekonomiczną w Mielcu. Właśnie dlatego podczas Kongresu 590 specjalna sesja została poświęcona osiągnięciom COP-u i jego wpływowi na rozwój kraju. 

 

Foto Michał...
Foto Michał...
Foto Michał...
 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone