Targi i wystawy

Wyprodukowany w Mielcu helikopter Black Hawk w wersji uzbrojonej gotowy do debiutu na targach lotniczych Farnborough

06-07-2016

Pracownicy z PZL Mielec finalizują przygotowania wyprodukowanego w Polsce, uzbrojonego modelu helikoptera Sikorsky BLACK HAWK do lotu z Mielca do Wielkiej Brytanii. Na jednych z największych na świecie międzynarodowych targach lotniczych, maszyna ma zaprezentować swoje umiejętności oraz możliwości i dać wyraz związanym z nimi nadziejom tysięcy polskich pracowników.

Wielozadaniowy helikopter S-70i BLACK HAWK w wersji uzbrojonej, wyprodukowany przez pracowników PZL Mielec, odleci z Mielca do Farnborough w Wielkiej Brytanii w czwartek siódmego lipca. Będzie stanowił centralny element pawilonu wystawowego spółki matki, Lockheed Martin.

Dysponując reprezentatywnym wyborem pocisków, rakiet, dział i czujników celu najnowszej generacji używanych w NATO, nowy śmigłowiec ma za zadanie pokazać, w jaki sposób PZL Mielec może spełnić wymagania polskiego MON lub międzynarodowych klientów, jeżeli chodzi o wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter z tymi samymi silnikami i charakterystyką osiągów co helikoptery BLACK HAWK służące w U.S. Army.

“BLACK HAWK jest preferowanym helikopterem bojowym dla U.S Army i 30 klientów międzynarodowych. Już w tej chwili daje pracę ponad 1500 pracownikom w PZL Mielec i kolejnym tysiącom u ponad 50 polskich dostawców, a także u partnerów regionalnych, takich jak Aero Vodochody w Czechach”, twierdzi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

 

Odbywające się co dwa lata Międzynarodowe Targi Lotnicze Farnborough, które w tym roku odbędą się w dniach 11-17 lipca, przyciągną prawdopodobnie ponad 100.000 odwiedzających. Impreza ta to okno wystawowe dla światowego przemysłu lotniczego i obronnego.

Oprócz możliwości zobaczenia po raz pierwszy uzbrojonej wersji helikoptera BLACK HAWK wyprodukowanej w Mielcu, goście będą też mieli okazję obserwować w powietrzu produkowane przez Lockheed Martin samoloty: myśliwiec  F-35B Lightning II i latającą cysternę KC-130J.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone