Targi i wystawy

Uzbrojony, zbudowany w Polsce helikopter BLACK HAWK został pokazany podczas ćwiczeń Anakonda-16

27-06-2016

Uzbrojona wersja  helikoptera S-70i BLACK HAWK została  zaprezentowana podczas ćwiczeń NATO Anakonda 2016 dnia 16 czerwca br. w Drawsku Pomorskim w ramach Dnia Dostojnych Gości.

 

Wyposażony w paletę najnowszej generacji natowskich pocisków, rakiet, dział i celowników, wystawiany helikopter pokazał przybyłym gościom, że PZL Mielec jest w stanie spełnić zapotrzebowanie regionu na wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter, który może bronić się sam albo w sposób ofensywny wspierać oddziały lądowe – nie mówiąc
o przewożeniu żołnierzy i ładunków, prowadzeniu misji poszukiwawczo-ratunkowych, ochronie granic, zwiadzie morskim i operacjach straży przybrzeżnej.

 

Delegacja Polskich Zakładów Lotniczych na czele z Prezesem Januszem Zakręckim, wykonała ogromną pracę, aby uzbrojony mielecki BLACK HAWK został zauważony przez przybyłych oficjeli, a byli wśród nich Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz oraz członkowie Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

„Lockheed Martin analizuje dodatkowe sposoby na zwiększenie zaawansowanego technologicznie potencjału ofensywnego wielozadaniowego helikoptera BLACK HAWK firmy Sikorsky”, powiedział Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec. „Naszym celem jest zaoferowanie wojskowym elastyczności, dzięki której będą mogli szybko przekonwertować helikopter Sikorsky’ego w uzbrojoną platformę zdolną spełnić potrzeby naszych klientów”.

 

To była już szósta edycja ćwiczeń ANAKONDA-16, w której Polskie Zakłady Lotnicze uczestniczyły po raz pierwszy.  Celem ćwiczenia było zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw oraz pododdziałów w ramach połączonej operacji obronnej w warunkach zagrożeń hybrydowych. Złożoność ćwiczenia ANAKODNA-16 wyrażała się realizacją w jego ramach szeregu ćwiczeń Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej oraz ćwiczeń z zakresu reagowania kryzysowego.

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone