Targi i wystawy

PZL Mielec na Air Show Radom 2011

01-09-2011

 W dniach 27-28.08.2011 w Radomiu odbyły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Air Show“, w których tradycyjnie wzięły udział setki tysięcy widzów, pasjonatów lotnictwa. Bez wątpienia, jednym z powodów wysokiej frekwencji była obecność śmigłowców BLACK HAWK S-70i produkowanych w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Śmigłowce BLACK HAWK prezentowały się niczym gwiazdy pośród innych statków powietrznych, zarówno ten na wystawie statycznej jak i ten na wystawie dynamicznej przyciągały jak magnes wzrok tysięcy fanów lotnictwa.

Piloci Michael Skaggs i Leszek Pawuła zaprezentowali możliwości wielofunkcyjnego śmigłowca podczas pierwszego i drugiego dnia Air Show. Zachwyt VIP-ów jak i publiczności wzbudził przede wszystkim pokaz drugiego dnia, kiedy to piloci mogli zaprezentować większą ilość manewrów.
Największe wrażenie wywarł moment, podczas którego piloci unieruchomili maszynę w powietrzu i puszczając stery przez kilka sekund machali rękami pozdrawiając zgromadzoną publiczność. Między innymi ten manewr jak i pozostałe potwierdziły, że pilotowanie tego śmigłowca wymaga wielkich umiejętności i doświadczenia, ale również jest to czysta przyjemność, jak twierdzą sami piloci.
Załoga prezentowała „powietrzny balet” nad radomskim niebem, ale publiczność mogła podziwiać ten sam model śmigłowca na wystawie statycznej ulokowanego naprzeciwko stoiska PZL Mielec przez cały czas trwania Air Show.
Żaden z widzów nie potrafił przejść obojętnie koło wyprodukowanego w Mielcu śmigłowca. Z tłumu można było usłyszeć zachwyt i słowa: „Ale maszyna!”, „Piękny!”, „Ale sylwetka!”.
Dodatkową atrakcją, podczas wizyty na stoisku PZL Mielec, była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle śmigłowca wraz z pilotami, jak również otrzymanie plakatu BLACK HAWK’a z autografami pilotów, którzy na co dzień latają na tych maszynach. Zainteresowanych było wielu, od najmłodszych do najstarszych pasjonatów lotnictwa.
Na stoisku PZL Mielec nie mogło również zabraknąć „tych najważniejszych”. Wycieczkę po śmigłowcu odbyły takie znane osobistości jak Minister Waldemar Pawlak, Generał Sił Powietrznych Lech Majewski,Dowódca Wojsk Lądowych, Generał Zbigniew Głowienka, Szef Wojsk Aeromobilnych Generał Dariusz Wroński, a przede wszystkim nowy Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, który wykazał duże zainteresowanie śmigłowcem, przeprowadził też rozmowę z Januszem Zakręckim, Prezesem firmy PZL Mielec w kabinie BLACK HAWK.
Obecność śmigłowców BLACK HAWK podczas Air Show Radom 2011 wzbudziła również duże zainteresowanie mediów m.in. TVN, czy Polsat, które bardzo chętnie przeprowadzały wywiady z Arturem Wojtasem Dyrektorem Programów Wojskowych, pilotami Michaelem Skaggsem i Leszkiem Pawułą, i oczywiście Prezesem firmy Januszem Zakręckim, który stwierdził: Jestem dumny, że wśród najnowocześniejszych samolotów i śmigłowców, jakie zostały zaprezentowane podczas Air Show, nie zabrakło BLACK HAWK-a z Mielca’.
Prezentacja śmigłowca BLACK HAWK na Air Show Radom 2011 udowodniła, że jest to produkt najwyższej klasy, posiadający wiele zastosowań. BLACK HAWK to śmigłowiec sprawdzony w boju, który został zaprojektowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych i sprawdzony podczas ponad 9 milionów godzin w locie, helikoptery BLACK HAWK są dziś ważną częścią systemu obronnego wielu krajów. Swoją przyszłość militarną budują na nich m.in. USA, Szwecja, Turcja, a może i Polska…

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone