Targi i wystawy

PZL Mielec na MSPO Kielce 2011

09-09-2011

 Prezentacja helikoptera S-70i Black Hawk była najważniejszym, ale nie jedynym elementem obecności PZL Mielec podczas najważniejszej branżowej imprezy w Polsce – Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Od 5 do 8 września przez stoisko naszej firmy przewinęły się setki osób zainteresowanych statkami powietrznymi, jakie produkowane są w Mielcu. Wśród znamienitych gości znaleźli się m. in. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak i Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Cieniuch, a także Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który osobiście zasiadł za sterami Black Hawka, ściągając na stoisko PZL Mielec tłumy fotoreporterów. Nic dziwnego, że w dniu otwarcia targów relacje na żywo na tle Black Hawka nadawali po kolei reporterzy TVP Info, Polsat News i TVN24, a prezes Janusz Zakręcki wprost opędzał się od dziennikarzy.

Oprócz wystawy, ważnym punktem programu była konferencja, zorganizowana wspólnie przez PZL Mielec, Sikorsky i branżowe wydawnictwo Altair. Jej tematem było bojowe wykorzystanie Black Hawków, m. in. w Iraku i Afganistanie, o którym opowiadali doświadczeni piloci, współpracujący na co dzień z PZL Mielec i Sikorsky. Swoje spostrzeżenia prezentowali także piloci Mike Skaggs  i Leszek Pawuła - jedyny polski pilot latający Black Hawkiem. Pytania pilotom zadawał m.in. generał Dariusz Wroński, Szef Wojsk Aeromobilnych Dowództwa Wojsk Lądowych. Duże wrażenie na uczestnikach konferencji zrobiła prezentacja demonstratora technologii X2 – unikalnego prototypu wiropłata zaprojektowanego i skonstruowanego przez firmę Sikorsky, który w ubiegłym roku ustanowił światowy rekord prędkości, przekraczając 450 km/h.

Kielecka impreza to nie tylko okazja do prezentacji produkowanego sprzętu, ale także arena działań biznesowych. Jednym z nich było podpisanie przez PZL Mielec strategicznego porozumienia z firmą BUMAR, które w przyszłości pozwoli wyposażać produkowane w Mielcu Black Hawki w rodzime uzbrojenie. Warto podkreślić, że stoisko PZL Mielec i Sikorsky na tegorocznym MSPO zostało wyróżnione przez organizatorów za oryginalny i nowoczesny projekt.

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone