Targi i wystawy

BLACK HAWK S-70i po raz pierwszy na Air Show Paris

13-07-2011

 W dniach 20-26 czerwca 2011 roku, firma Sikorsky zaprezentowała po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Lotnictwa – Air Show Paris, śmigłowiec BLACK HAWK S-70i wyprodukowany w PZL Mielec.

Zaprezentowany na wystawie śmigłowiec BLACK HAWK jest jednym z sześciu zmontowanych i testowanych w locie helikopterów w PZL Mielec od 2007 roku, kiedy to polska firma stała się częścią firmy Sikorsky. PZL Mielec planują zwiększyć produkcję śmigłowców do 15 sztuk w roku 2012 i 22 sztuk w 2013 roku.

“Zarówno kierownictwo, jak i załoga płynnie przystosowały się do produkcji helikopterów BLACK HAWK, zwiększając obecnie tempo wytwarzania w celu osiągnięcia pełnych zdolności produkcyjnych”, powiedział Robert Mastronardi, Senior Manager ds. Programu S-70i. “Dumą napawa nas fakt, że dbałość o szczegóły, jak również dążenie do osiągnięcia pełnej doskonałości w produkcji śmigłowca doprowadziło do tego, że na gotowym produkcie końcowym wykonywane są operacje prób w locie.”

Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL Mielec powiedział: “Załoga PZL Mielec ciągle przykłada ogromną wagę do szczegółów w realizacji programu S-70i BLACK HAWK. W stosunkowo krótkim czasie załoga przejęła misję programu: produkcji, lotów próbnych oraz dostawy na rynki światowe międzynarodowej wersji sprawdzonego w boju śmigłowca BLACK HAWK”.

Już w sierpniu 27 i 28, prawdziwi fanatycy lotnictwa będą mogli po raz kolejny zobaczyć śmigłowiec BLACK HAWK na Międzynarodowych Targach Lotnictwa Air Show Radom 2011. 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone