Targi i wystawy

PZL MIELEC na Air Fair Bydgoszcz

22-06-2011

 W dniach 20 i 21 maja na terenie bydgoskich Wojskowych Zakładów Remontowych nr 2 odbyła się kolejna, piąta już, edycja międzynarodowej wystawy Air Fair reklamowanej pod hasłem „wszystko dla lotnictwa”. Łączy ona w sobie przeznaczoną dla profesjonalistów część targową i ogólnodostępną, otwartą dla publiczności imprezę dla wszystkich fanów lotnictwa.

 W targach wzięło udział prawie osiemdziesięciu wystawców z branży obronnej i lotniczej, którzy prezentowali przede wszystkim samoloty, w tym m.in. MiG-29, Su-22 i M-28 „Bryza" oraz śmigłowce W3-PL „Głuszec" i SW-4 „Puszczyk". Zakres branżowy targów obejmował również uzbrojenie, pojazdy, sprzęt specjalistyczny i wyposażenie indywidualne żołnierzy oraz innych służb mundurowych.

 W uroczystości otwarcia targów uczestniczyły takie osobistości jak: Marcin Idzik - Podsekretarz Stanu ds. Uzbrojenia i Modernizacji w Ministerstwie Obrony Narodowej, gen. Mieczysław Cieniuch - Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego,  gen. dyw. Zbigniew Tłok-Kosowski - Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. broni pil. Lech Majewski, Dowódca Sił Powietrznych, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich.

 Wystawę otworzył minister Marcin Idzik, który orzekł, że bydgoskie targi to świetna platforma do rozmów i nawiązywania kontraktów. Minister przypomniał, iż efektem tych targów jest podpisanie z amerykańską firmą Lockheed Martin pierwszej umowy o uruchomienie serwisu F-16.

 Podczas pierwszego dnia na głównej scenie targów odbyło się uroczyste uhonorowanie przedsiębiorstw, które dzięki swojej działalności intensywnie i efektywnie wspierają polskie lotnictwo. Główną nagrodę za „Osiągnięcia we wdrażaniu nowych technologii dla lotnictwa wojskowego i cywilnego” otrzymały, nie kto inny jak Polskie Zakłady Lotnicze Sp.z.o.o w Mielcu.

Symboliczną statuetkę z rąk gen. Mieczysława Cieniucha odebrał Artur Wojtas, Dyrektor Programów Wojskowych.

 Odbywające się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej targi AIR FAIR stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania miłośnikom lotnictwa i militariów z całego kraju uzbrojenia i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu polskiego wojska. 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone