Targi i wystawy

MSPO 2010

06-10-2010

Na trwającym od 6 do 9 września br. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach po raz pierwszy został zaprezentowany szerokiemu gronu odbiorców śmigłowiec S-70i BLACK HAWK wyprodukowany w Mielcu. Śmigłowiec wzbudził wielkie zainteresowanie pośród zaproszonych gości i odwiedzających targi. Przy śmigłowcu gościliśmy m.in. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Szefa Sztabu Generalnego RP Generała broni Mieczysława Cieniucha, Podsekretarza Stanu MON ds. Uzbrojenia i Modernizacji Marcina Idzika oraz wielu przedstawicieli wojska i polityki.
 

Zaprezentowany w Kielcach śmigłowiec BLACK HAWK może służyć nie tylko do transportu żołnierzy, ale również do pomocy ofiarom klęsk żywiołowych do gaszenia pożarów - tak wychwalali nasz produkt przedstawiciele firmy Sikorsky Aircraft Corporation. Chwalili również nas za jakość i precyzję wykonania śmigłowca. Nie ukrywali, że w żadnym elemencie nie odbiega on od tego produkowanego w Stanach, a który dostarczony został juz do 27 krajów na całym świecie. Teraz na światowe zamówienia ma szanse również polska fabryka.
 

Janusz Zakręcki, Prezes PZL Mielec nie ukrywał, że firma stała się europejskim centrum produkcji i sprzedaży wielozadaniowego śmigłowca. Prezes zapowiedział również , że PZL Mielec wystartuje w przetargu jaki ma ogłosić Ministerstwo Obrony Narodowej na wielozadaniowy śmigłowiec dla polskiej armii.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone