Aktualności

Śmigłowiec Black Hawk na Air Fair Bydgoszcz 2014

06-06-2014

Polskie Zakłady Lotnicze po raz ósmy zaprezentowały się na targach Air Fair 2014 w Bydgoszczy organizowanych przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2. Impreza tradycyjnie rozpoczyna sezon targowy w branży lotniczej w Polsce.

 

Do Bydgoszczy przyjechała ponad setka wystawców z całego świata, m.in. z Izraela, Białorusi, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich nie zabrakło Polskich Zakładów Lotniczych ze śmigłowcem S 70i Black Hawk, który prezentowany był podczas wystawy statycznej.

 

Zgodnie z tradycją pierwszy dzień poświęcony był wyłącznie wystawcom oraz zaproszonym gościom. Stoisko PZL Mielec odwiedził m.in. generał broni Edward Gruszka, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i uczestnik misji stabilizacyjnej w Iraku i Afganistanie.


Drugiego dnia wystawa została otwarta dla wszystkich zwiedzających, którzy mogli obejrzeć i sfotografować prezentowane maszyny, a także porozmawiać z pilotami. Piloci doświadczalni PZL Mielec, Leszek Pawuła i Wojciech Romańczuk, zademonstrowali możliwości śmigłowca Black Hawk - flagowego produktu firmy, podczas niezwykle efektownego odlotu z bydgoskiej imprezy.


W trakcie wystawy przyznano tradycyjne nagrody i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych statutetką Air Fair 2014 znalazały się również Polskie Zakłady Lotnicze.

Głównym celem bydgoskiej wystawy jest konsolidacja środowiska lotniczego, zarówno wojskowego jak i cywilnego. Impreza umożliwia nawiązanie kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami, producentami oraz użytkownikami samolotów i sprzętu lotniczego. Wystawę odwiedzili przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, a także władze Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasta Bydgoszcz.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone