Aktualności

Balt Military Expo po raz trzynasty

01-07-2014

Polskie Zakłady Lotnicze zaprezentowały się podczas 13. edycji Bałtyckich Targów Militarnych Balt Military Expo. Organizowane od 1998 roku targi koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie. PZL Mielec bierze udział w gdańskiej imprezie od samego początku.


Tegoroczne Balt Military Expo odbyły się w dniach 24 - 26 czerwca br. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Imprezę pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka zorganizowano we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Impreza jest ważnym forum wymiany poglądów i doświadczeń na temat osiągnięć morskiej myśli technicznej. Zakres tematyczny targów obejmuje trzy zakresy: obronę morza i wybrzeża, bezpieczeństwo Bałtyku i wybrzeża oraz ratownictwo na morzu i wybrzeżu.
 

W tym roku swoją ofertę prezentowało 120 polskich i zagranicznych wystawców (m.in. z Holandii, Niemiec, Francji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii). Wpływ na liczbę wystawców miały plany realizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach „Programu rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2013-2022” oraz program zakupów związanych z modernizacją Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wystawców nie zabrakło PZL Mielec. Firmowe stoisko PZL Mielec odwiedzili m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Maciej Jankowski, Dowódca 43. Bazy Lotnictwa Morskiego kmdr pil. Wiesław Cuper oraz szwedzka delegacja na czele z ambasadorem Staffanem Herrströmem.


Bałtyckim Targom Militarnym towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Techniczna pn.: „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” NATCON. Spotkanie było efektem współpracy Akademii Marynarki Wojennej, Międzynarodowych Targów Gdańskich SA oraz Ośrodka Badawczo - Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone