Aktualności

Komisarz Verheugen za sterami M28

21-05-2014

 

Symulatory lotu śmigłowca S-70i Black Hawk i samolotu M28 były jedną z głównych atrakcji stoiska Podkarpacia podczas Dni Otwartych promujących polskie regiony w Brukseli z okazji 10 rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej.

 

Przez specjalny namiot ustawiony w pobliżu siedziby Parlamentu Europejskiego przewinęło się kilka tysięcy zwiedzających z całego świata. Wśród nich znalazł się m.in. były unijny komisarz do spraw rozszerzenia UE Guenter Verheugen, który spróbował swoich sił w wirtualnym locie M28 nad trójwymiarową wizualizacją Mielca i okolic. Zapoznał się także z historią miasta i lokalnego przemysłu lotniczego.

 

Prezentację naszego regionu, której przewodnim motywem było lotnictwo, zorganizował Urząd Miasta Mielca wraz z grupą EPML Spotters, kierowaną przez Marcina Kołacza. Polskie Zakłady Lotnicze wsparły to przedsięwzięcie przekazując materiały promocyjne. W trakcie imprezy, która odbyła się 17 maja br., prezentowały się również inne polskie województwa, m.in. świętokrzyskie, opolskie i zachodniopomorskie

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone