Aktualności

Czarny jastrząb wylądował w gnieździe Orląt

19-05-2014

Doświadczenie i możliwości śmigłowców Black Hawk w zakresie ratownictwa medycznego zaprezentowano w dniach 14-15 maja br. podczas dorocznej konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Leszek Pawuła, szef pilotów doświadczalnych w Polskich Zakładach Lotniczych, na co dzień testujący produkowane w Mielcu Black Hawki, przedstawił najważniejsze atuty tej platformy śmigłowcowej oraz nowoczesne rozwiązania techniczne zastosowane w wersji przeznaczonej do ewakuacji medycznej. O ich praktycznym wykorzystaniu w działaniach ratowniczych opowiedział kapitan Adam Schaeffer z 421 Batalionu Medycznego Armii Stanów Zjednoczonych, który na pokładzie Black Hawków niósł pomoc na misjach m.in. w Iraku i Korei.

 

Konferencji w Dęblinie towarzyszyła wystawa statyczna sprzętu wojskowego oraz prezentacje śmigłowców w locie. Mielecki S-70i Black Hawk z zainstalowanymi elementami wyposażenia medycznego wzbudził duże zainteresowanie uczestników imprezy.

 

Warto podkreślić, że Polskie Zakłady Lotnicze okazały się jedyną firmą spośród konkurujących w przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla MON, która odpowiedziała na zaproszenie organizatorów i zademonstrowała swój produkt w trakcie konferencji. Ponadto piloci i inżynierowie z PZL podczas specjalnej sesji informacyjnej spotkali się ze studentami dęblińskiej uczelni i przybliżyli im możliwości rozwoju zawodowego w zakładach w Mielcu.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone