Aktualności

Biskup Andrzej Jeż na opłatku w Polskich Zakładach Lotniczych

10-01-2014

9 stycznia br. ordynariusz diecezji tarnowskiej biskup Andrzej Jeż odwiedził Polskie Zakłady Lotnicze, aby podzielić się opłatkiem z pracownikami firmy i złożyć im noworoczne życzenia. Gospodarzem wizyty duszpasterskiej, która od kilku lat organizowana jest z inicjatywy NSZZ „Solidarność”, było Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod dyrekcją Pawła Lisa.


Zwracając się do pracowników oraz zarządu firmy, biskup Jeż mówił o odpowiedzialności za pracę i wartościach, które nadają jej prawdziwy sens. Udzielił także pracownikom specjalnego błogosławieństwa, życząc wytrwałości w dążeniu do postawionych przed nimi celów. Oprócz pracowników wydziału prac startowych opłatkiem dzielili się przedstawiciele zarządu spółki, a także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Biskupowi towarzyszył ksiądz prałat Kazimierz Czesak, proboszcz parafii MBNP w Mielcu, na terenie której znajdują się Polskie Zakłady Lotnicze.


Wizytę zakończyło wspólne zwiedzanie nowego hangaru oraz nowoczesnych pomieszczeń, w których prowadzone są badania. Biskup Jeż w towarzystwie pilotów z bliska oglądał samoloty M28 05 oraz M28 Bryza, a nawet zasiadł za sterami jednego z nich.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone