Aktualności

Sułtan Brunei odebrał cztery mieleckie Black Hawki

04-12-2013

3 grudnia br. podczas targów zbrojeniowych Bridex w stolicy Brunei odbyło się oficjalne przekazanie pierwszych czterech śmigłowców S-70i BLACK HAWK wyprodukowanych przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu w ramach kontraktu Sikorsky Aircraft z Ministerstwem Obrony Brunei. W uroczystości uczestniczył sułtan Brunei oraz przedstawiciele polskiego rządu – Bogusław Winid, podsekretarz stanu w MSZ i Robert Kupiecki, podsekretarz stanu w MON. PZL reprezentowali Prezes Zarządu Janusz Zakręcki i Dyrektor Sprzedaży James Katzen.

 

Przekazane śmigłowce to pierwsza partia z dwunastu maszyn zakontraktowanych w 2011 roku. To największa umowa na dostawę śmigłowców S-70i BLACK HAWK produkowanych przez PZL. Oprócz Brunei, helikoptery z Mielca trafiły już do Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Kolumbii. Są również oferowane Ministerstwu Obrony Narodowej w trwającym właśnie przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

 

 

Śmigłowce S-70i BLACK HAWK są seryjnie produkowane i oblatywane w Polskich Zakładach Lotniczych od 2010 roku. Do dziś z linii montażu ostatecznego zeszło 27 tych maszyn. Śmigłowce z rodziny Hawk wykorzystywane są obecnie w 28 krajach na wszystkich kontynentach. W sumie wyprodukowano ich już ponad 3 tysiące, a łączny nalot przekroczył 9 milionów godzin, w tym ponad milion w warunkach bojowych, m.in. w Iraku i Afganistanie.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone