Aktualności

Wielki powrót M28 na światowe salony

14-11-2013

Po raz pierwszy w historii samolot M28 produkowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu zaprezentuje się na Dubai Air Show, największej imprezie lotniczej na Bliskim Wschodzie. Zalety mieleckiej konstrukcji będą demonstrowane zarówno na wystawie statycznej, jak i podczas pokazów w locie. Dziś fabryczna załoga M28 wylądowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Tegoroczna, 13. edycja Dubai Air Show zapowiadana jest jako największa w trakcie swojej 26-letniej historii. Organizatorzy spodziewają się około 60 tysięcy gości, swój udział zapowiedziało tysiąc wystawców, zaś samolot M28 znajdzie się wśród 150 statków powietrznych prezentowanych podczas imprezy. Wiesław Cena, wieloletni pilot doświadczalny PZL Mielec podczas codziennych pokazów w locie będzie demonstrował unikalne możliwości mieleckiego samolotu w zakresie krótkiego startu i lądowania. Na wystawie statycznej zaplanowano pokazy szybkiej rekonfiguracji samolotu z wersji cargo do pasażerskiej. Prezentacja M28 jest integralną częścią ekspozycji firmy Sikorsky Aircraft.


Dubai Air Show jest największą imprezą lotniczą na Bliskim Wschodzie. Ma ona ściśle handlowy charakter. W odróżnieniu od innych światowych pokazów i wystaw lotniczych, w Dubaju nie organizuje się dni dedykowanych dla szerokiej publiczności, a na teren wystawy wstęp mają jedynie zaproszeni goście, oficjalne delegacje, specjaliści i dziennikarze. Targi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich słyną z rekordowej liczby umów i kontraktów, podpisywanych w trakcie ich trwania.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone