Aktualności

Bryza znów w Akcji Serce

04-10-2013

Samolot M28B Bryza, wyprodukowany w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, będący na wyposażeniu 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach po raz kolejny brał udział w akcji ratującej życie. Bryza o numerach bocznych 0220 (nr fabryczny AJG004-03), 14 sierpnia br. przewoziła zespół transplantologów i pobrane organy do przeszczepu. Był to już 8 wylot ratujący życie w ramach „Akcji Serce”, zrealizowany w tym roku przez balicką jednostkę.


Załoga w składzie: dowódca kpt. Robert Bogusz, II pilot ppor. Jan Bieżuński i technik pokładowy st. chor. sztab. Ryszard Kolski przygotowała samolot do wykonania zadania. Po przybyciu zespołu medycznego ze Śląskiego Centrum Chorób Serca wystartowali o godzinie 17.20. Na warszawskim lotnisku Okęcie samolot wylądował po godzinie 18. Tam na zespół medyczny czekała karetka, która przewiozła transplantologów do jednego z warszawskich szpitali. Następnie samolot przetransportował pobrane organy i zespół medyczny do Katowic, gdzie oczekiwał biorca. Zadanie zakończyło się po północy, kiedy to załoga wróciła na balickie lotnisko.


Baza Lotnictwa Transportowego aktualnie eksploatuje 2 wersje samolotów Bryza: M28 B/PT oraz M28 B/PT/GC. Samolot o numerach bocznych 0220 dostarczony był do jednostki w Balicach na początku 2012 r.
 

 

Zdjęcia: www.3sltr.sp.mil.pl

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone