Aktualności

Fotorelacja z Dnia Otwartego PZL Mielec

19-08-2013

 

Już po raz piąty Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otworzyły swoje bramy dla zwiedzających. 17 sierpnia w ciągu kilku godzin  firmę odwiedziło niemal 10 tys. zwiedzających z całego kraju i z zagranicy, w tym liczna grupa najmłodszych fascynatów awiacji.

 

Dopisała zarówno pogoda jak i zwiedzający. Specjalne autobusy, wypełnione pasażerami, od rana dowoziły mielczan do PZL Mielec. Na gości czekała ponad setka chętnych do opowiadania o firmie wolontariuszy, ulotki z zasadami zwiedzania, gadżety dla najmłodszych, a także pocztówki i plakaty ze statkami powietrznymi.

 

Dzień Otwarty był niepowtarzalną okazją do obejrzenia zamkniętego na co dzień dla szerokiej publiczności zakładu. Dla zwiedzających udostępnione zostały dwa budynki produkcyjne: Hala Obróbki Plastycznej (H6) oraz Centrum Montażu Ostatecznego (H3). Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się linia produkcyjna Black Hawka, gdzie można było prześledzić montaż słynnego śmigłowca od początkowego etapu produkcji kabiny, aż po produkt gotowy.

 

Największym przebojem Dnia Otwartego była wystawa statyczna współcześnie wytwarzanych statków powietrznych - śmigłowca S-70i Black Hawk oraz samolotu M28 Bryza. Unikalnym tłem dla pamiątkowych zdjęć była wystawa historycznych statków powietrznych, niegdyś produkowanych w naszej firmie: Irydy, Iskry, Lima czy „Antka”. Gwiazdą tej części ekspozycji był niewątpliwie model bombowca Łoś, którego miłośnicy ustawiali się w kolejce już na kilkanaście minut przed otwarciem bram wejściowych.

 

O Mielcu i lotnictwie w programie na żywo opowiadali dziennikarze Radia Rzeszów, którzy swoje stoisko ustawili obok Łosia. Nie zabrakło również stoiska Działu Personalnego z aktualnymi ofertami pracy oraz stoisk szkół wyższych, które współpracują z naszą firmą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone