Aktualności

Sylwia Grzeszczak zaśpiewa na finał lotniczego pikniku

12-08-2013

 

Podniebne akrobacje to nie jedyne atrakcje jakie czekają na uczestników imprezy w Mielcu. Oprócz pokazu owianych legendą statków powietrznych organizatorzy jubileuszowego pikniku, który w sobotę 17 sierpnia br. odbędzie się na mieleckim lotnisku, przygotowali bogaty program artystyczny i rozrywkowy. Kilkunastu animatorów będzie zachęcać dzieci i dorosłych do udziału w zabawach i konkursach zręcznościowych. Entuzjaści nauki z pewnością odwiedzą namioty Politechniki Rzeszowskiej, Fundacji Wspierania Edukacji i programu Radiolatorium, w których prowadzone będą unikalne prezentacje i doświadczenia naukowe. Część muzyczną pikniku zakończy koncert gwiazdy polskiego popu, Sylwii Grzeszczak.


W strefie dziecięcej, czynnej od 14.00 do 19.00, znajdą się m.in. zjeżdżalnie, gigantyczne piłkarzyki i inne nadmuchiwane atrakcje, kolejka szynowa, a nawet… żyroskop. Najmłodsi uczestnicy pikniku poznają tajniki sztuki origami i będą rywalizować w konkursie na najdłuższą kolorowankę. W tym czasie ich rodzice sprawdzą swoją fachową wiedzę i umiejętności w quizach oraz zawodach sprawnościowych o tematyce lotniczej.


Strefę edukacji i nauki, zorganizowaną pod patronatem Regionalnego Programu Operacyjnego, wypełnią unikalne eksponaty i eksperymenty związane z lotnictwem i aeronautyką. Zobaczymy m.in. bezzałogowe aparaty latające, modele statków powietrznych i kosmiczny łazik. Planowane są również przeprowadzane na żywo interaktywne doświadczenia pokazujące działanie praw fizyki, szczególnie tych, które są wykorzystywane w konstrukcjach lotniczych. Swoją działalność będzie także promować Politechnika Dziecięca - projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.


Część rozrywkowa imprezy rozpocznie się występem mieleckiego zespołu rockowego Mr Pollack, który podczas pikniku po raz pierwszy zagra na żywo kompozycję Black Hawk Mielec Song. Nieco później zaprezentuje się grupa Chrząszcze, wykonująca przeboje zespołu The Beatles. Gwiazdą części artystycznej pikniku będzie Sylwia Grzeszczak, od kilku lat nieprzerwanie zajmująca czołowe miejsca na listach przebojów, laureatka konkursów ESKA Music Awards, VIVA Comet czy Superjedynki.
 

Program Jubileuszowego Pikniku (podane godziny mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie)


14.00 rozpoczęcie pokazów lotniczych
17.40 prezentacja w powietrzu śmigłowca S-70i Black Hawk
18.00 wystąpienia okolicznościowe
18.40 występ zespołu Mr Pollack
19.00 występ zespołu Chrząszcze
20.30 gwiazda wieczoru - Sylwia Grzeszczak

 

Aby usprawnić wejście na teren pikniku, bramy lotniska zostaną otwarte już o godz. 12.00.


Oprócz Polskich Zakładów Lotniczych w organizację Pikniku Jubileuszowego zaangażowały się Urząd Miasta Mielca, Samorząd Województwa Podkarpackiego i Aeroklub Mielecki. Honorowy patronat nad piknikiem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Patronami medialnymi są Radio Rzeszów, portal HejMielec, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwisłocze i portal lotniczy EPML Spotters.
 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone