Aktualności

Kolejna Bryza dostarczona do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego

03-07-2013

1 lipca 2013 r. 8. Baza Lotnictwa Transportowego odebrała z PZL Mielec samolot M-28 B/PT/GC. Tym samym siódmy Glass Cockpit zasili szeregi 8. BLTr w Krakowie. Do końca roku do Bazy przylecą jeszcze dwie CAS-y i ostatni Glass Cockpit. Załoga w składzie: dowódca ppłk Ryszard Sarnacki, II pilot por. Michał Lis i technik pokładowy sierż. Lesław Wlazło, odbyła pierwszy lot tym najnowszym nabytkiem Polskich Sił Powietrznych po trasie Mielec-Kraków. Z Mielca wystartowali o godzinie 15.20 a na balickim lotnisku lądowali o godzinie 15.50.

 

Wcześniej w Mielcu przebywała grupa inżynierów i techników z naszej bazy, których zadaniem było komisyjne przyjęcie samolotu. Sprawdzili oni maszynę pod względem sprawności technicznej i zgodności z postanowieniami umowy kupna-sprzedaży. Przeprowadzona inspekcja weryfikacyjna stanu technicznego oraz obloty samolotu wykazały pełną sprawność techniczną transportowca i to było podstawą decyzji o jego przebazowaniu do Krakowa.


Program Uzbrojenia „Samoloty transportowo-pasażerskie M-28" jest jednym z 14 programów modernizacyjnych prowadzonych przez specjalistów z Inspektoratu Uzbrojenia. Podpisany w 2008 roku kontrakt przewiduje dostawę ośmiu samolotów M-28 B/PT Glass Cockpit. Przekazanie ostatniego samolotu planowane jest na koniec 2013 roku.

 

Tekst/Foto: kpt. Maciej Nojek, oficer prasowy 8 BLTr

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone