Aktualności

Kolejna edycja konkurs im. Jeffreya Pino rozstrzygnięta

06-06-2017

 

Kolejna edycja konkurs im. Jeffreya Pino rozstrzygnięta

 

Po raz pierwszy konkurs im. Jeffa Pino „Młody Konstruktor” Polskie Zakłady Lotnicze ogłosiły we współpracy z CKPiDN w 2016 roku kierując go do młodych pasjonatów techniki i konstrukcji. 

 

Tegorocznym zwycięzcą konkursu Młody Konstruktor został Kacper Krempa z Gimnazjum Nr 2 w Mielcu. Doskonałą okazją do wręczenia nagród w konkursie był VIII mielecki Festiwal Nauki i Techniki.

  

PZL Mielec ufundowały finansowe i rzeczowe nagrody dla laureata oraz dla szkoły i nauczyciela - opiekuna uzdolnionego gimnazjalisty.

 

Idea konkursu

Ideą konkursu jest promowanie młodych talentów i zachęcanie do rozwijania pasji technicznych wśród młodzieży. Współzawodnictwo polega na samodzielnym wykonaniu jak najciekawszej konstrukcji z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.

 

Patronem konkursu został Jeffrey Pino, Prezes firmy Sikorsky Aircraft w latach 2006-2012. J. Pino zginął w wypadku lotniczym w lutym 2016 roku. Pino był prawdziwym liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany w branżowym środowisku za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa. To dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę na nowy blask, na rozwój i wprowadzenia zaawansowanej technologicznie innowacyjnej produkcji w tym kompletnych śmigłowców Black Hawk. Ten konkurs, to realizacja jego pragnień, by w młodych ludziach zaszczepić bakcyla techniki i pomagać im rozwijać swoje zainteresowania.

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone