Aktualności

Chile siódmym nabywcą helikopterów S-70i™Black Hawk

08-12-2016

 

Kontrakt z Siłami Powietrznymi Chile na sześć helikopterów S-70i™ Black Hawk sprawi, że przedświąteczny nastrój zawita do Polski wcześniej

 

Chile zostało siódmym nabywcą helikopterów S-70i™Black Hawk

produkowanych w PZL Mielec

 

 

MIELEC, Polska – 7 grudnia 2016: Zakończenie negocjacji kontraktowych pomiędzy Sikorsky, firmą należącą do Lockheed Martin oraz Siłami Powietrznymi Chile, których przedmiotem było sześć helikopterów S-70i™ Black Hawk, sprawi, że ponad 1600 pracowników PZL Mielec i tysiące innych, pracujących u partnerów wchodzących w skład łańcucha dostaw, będzie mogło wcześniej odczuwać przedświąteczny nastrój.

 

PZL Mielec wyprodukuje i dostarczy nowe helikoptery. Po rozpoczęciu dostaw w 2018 roku, chilijskie helikoptery będą wykonywać zarówno misje wojskowe, jak i humanitarne, w tym transport żołnierzy, misje poszukiwawcze i ratunkowe oraz wsparcie w wypadku klęsk żywiołowych.

 

Zamówienie zostało złożone po intensywnej analizie konkurencyjnych platform przez Siły Powietrzne Chile.

 

„Nasz udział w globalnym sukcesie legendarnego helikoptera Black Hawk wspiera strategię polskiego rządu pod hasłem ‘Wyprodukowano w Polsce’ i przynosi realne korzyści polskiemu przemysłowi lotniczemu i obronnemu, a także całej gospodarce narodowej”, powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

 

“Zbudowane w Polsce platformy Black Hawk zapewnią Chile wysoce niezawodny i bezpieczny helikopter wielozadaniowy, który można szybko przekonfigurować pod kątem wielorakich misji”.

 

Rodzina wojskowych helikopterów Black Hawk jest znana ze swojej odporności na trudne warunki pogodowe i zdolności do działania w  najtrudniejszych sytuacjach. Dotyczy to również dużych wysokości i wysokich temperatur. W przypadku przewozu maszyn na znaczne dystanse, mogą być one przenoszone za pomocą samolotów transportowych C-130 Hercules, które także znajdują się na wyposażeniu Sił Powietrznych Chile.

 

Zespół PZL Mielec aktywnie angażuje się w liczne programy dostaw helikoptera Black Hawk dla klientów z Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji.

 

Trwają kontakty z polskim rządem na temat ewentualnego dostarczenia uzbrojonej wersji bojowych helikopterów wsparcia Black Hawk dla Polskich Sił Specjalnych. Zespół PZL Mielec ma nadzieję, że wybór przez Polskę maszyn Black Hawk podziała jako katalizator dla dodatkowych zamówień z sąsiednich krajów z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

 

PZL Mielec oferuje połączenie wysokiej jakości produkcji z przystępnymi cenami i jest największym zakładem produkcyjnym Lockheed Martin poza USA. Podkreślając długoterminowe zaangażowanie Lockheed Martin w tę fabrykę, firma analizuje jak ściągnąć do niej nowe zamówienia w ramach swojej strategii, której częścią jest ekspansja na rynki międzynarodowe.

 

Dowiedz się więcej o Lockheed Martin na www.lockheedmartin.com

 

O Lockheed Martin

Lockheed Martin, z siedzibą w Bethseda w stanie Maryland, jest globalną firmą z branży bezpieczeństwa i technologii lotniczych, która na całym świecie zatrudnia blisko 98.000 ludzi. Jest zaangażowana przede wszystkim w badania, projektowanie, rozwój, produkcję, integrację
i konserwację zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone