Praktyki studenckie

Zdobądź doświadeczenie, zgłoś się na praktykę

Informujemy, że rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne, dwumiesięczne wakacyjne praktyki studenckie. Podczas praktyk możesz poznać naszą firmę, a przede wszystkim podnieść swoje kompetencje zawodowe, interpersonalne oraz umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej.

Nasza propozycja

Tegoroczne praktyki będziemy organizować w poniższych obszarach firmy

Lp.

Obszar

Zakres zadań:

1.

Dział Archiwum Dokumentacji Technicznej i Aktowej

  • przyjmowanie zamówień na realizację prac
  • wykonywanie kopii dokumentacji normatywnej i eksploatacyjno – opisowej
  • przejmowanie i przechowywanie dokumentacji z komórek organizacyjnych Spółki.
  • prowadzenie ewidencji osób upoważnionych do wypożyczania dokumentacji technicznej

2.

Dział Ekspedycji, Odpraw Celnych i Transportu

  • opracowywanie list wysyłkowych części,
  • sporządzanie niezbędnych dokumentów wysyłkowych: kody, adresy, etykiety, itp.,
  • obsługa planistyczna  wysyłek w SAP oraz na portalach klientów,
  • współpraca z firmami kurierskimi i spedycyjnymi w zakresie organizacji transportów jak i  dokumentacyjnego wydawania
  • przesyłek  - nadzór nad  dokumentacją celną (ECS, T1) listy pakowe, faktury sprzedażowe , listy przewozowe AWB/HAWB, CMR,
  • dostarczanie i odbiór dokumentacji celnej do/z Oddziału Celnego w Mielcu,

3.

Dział Serwisowania

  • przegląd zgłaszanych usterek gwarancyjnych i po gwarancyjnych na samolotach M28 05,
  • uzupełnienie bazy usterek,
  • dodatkowo będzie można poznać budowę samolotu M28 05,

4.

Dział Logistyki

  • zapoznanie z praca narzędziowni, praca z ustawiaczami oraz logistykami. Wsparcie w projekcie parametryzacji narzędzi.
  • praca w magazynie hutniczym, zapoznanie z procesami realizowanymi przez magazyn,
  • praca w rozdzielni wysyłkowej, zapoznanie z procesami realizowanymi w komórce, wsparcie w realizacji projektu redukcji PIV oraz wprowadzenia nowego sprzętu do transportu wewnątrz hal.

5.

Laboratorium Procesów Chemicznych i Metalurgicznych

  • cięcie próbek mikroskopowych z różnych stopów metali
  • wykonywanie zgładów metalograficznych (szlifowanie, polerowanie)  trawienie zgładów i próbek makro
  • obserwacje na mikroskopie metalograficznym przygotowanie roztworów do trawienia
  • wykonywanie badań szybkości trawienia
  • opracowanie dokumentacji laboratoryjnej

6.

  • wykonywanie analiz składu chemicznego roztworów metodami instrumentalnymi i klasycznymi,
  • obliczanie składników i wykonywanie zaleceń do sporządzania i korygowania składu roztworów,
  • wykonywanie roztworów i kompozycji wieloskładnikowych,
  • badanie szybkości trawienia w roztworach,
  • sprawdzanie urządzeń i sprzętu laboratoryjnego,

7.

Dział PR i Marketingu

  • wsparcie organizacji wydarzeń jubileuszowych PZL Mielec
  • komunikacja pomiędzy dostawcą usług a PZL Mielec,
  • wsparcie organizacyjne wizyt i wydarzeń wewnętrznych w PZL Mielec,
  • wsparcie zadań bieżących Działu

8.

Dział Zaawansowanych Technik Projektowania

  • wykonywanie modeli i dokumentacji w CATIA V5,
  • wsparcie produkcji,
  • adaptacja dokumentacji,
  • wykonywanie analiz,
  • opracowanie aplikacji do automatyzacji procesów projektowania,

9.

Dział Kontroli Jakości

  • udział w przeprowadzaniu badań nieniszczących metoda FPI.
  • udział w przeprowadzaniu badań nieniszczących metoda MPI.
  • weryfikacja dokumentacji -instrukcji jakościowych na zgodność z wymaganiami klienta (norm).
  • udział w okresowych badaniach do sterowania procesem.

10.

Laboratorium Pomiarowe Długości i Kąta

  • inwentaryzacja dokumentacji znajdującej się w laboratorium.
  • stworzenie elektronicznej bazy dokumentów.
  • inwentaryzacja narzędzi składowanych w wydawalni.
  • organizacja składowania narzędzi pomiarowych w laboratorium zgodnie z zasadami 6s.

Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi praktykanci zostaną zapoznani z:

  • zakresem pracy w obszarze
  • instrukcjami obowiązującymi w obszarze
  • przepisami BHP i przeciwpożarowymi
  • Regulaminem Pracy
  • Kodeksem Etycznym Lockheed Martin
  • przepisami Bezpieczeństwa IT
  • zasadami zapobiegania uszkodzeniem ciał obcych (FOD)
  • przepisami Kontroli Eksportu
  • ustanowionymi standardami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego w oparciu o obowiązujące przepisy oraz wymagania Lockheed Martin

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie swojej kandydatury do dnia 24 kwietnia 2018 r. poprzez uzupełnienie formularza aplikacyjnego znajdującego się w zakładce Kariera -> Rekrutacja -> Oferty pracy -> Praktyka studencka.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 17-743-13-48.

Realizacja Ideo
powered by CMS Edito